אלו כאבי קרסול וכף רגל קיימים וממה נגרמים?

כאבי רגליים

אלו כאבי קרסול וכף רגל קיימים וממה נגרמים?

כפות הרגליים נחשפות באופן יום יומי לעומסים גבוהים, דבר שעשוי להוביל במקרים רבים להופעתם של כאבים בכף הרגל. יש מי שיחוו את הכאבים לעיתים קרובות, בעוד אחרים עשויים לחוות את הכאבים לעיתים רחוקות. אם נתבונן בכפות הרגליים ובקרסול בעייני רנטגן, אנחנו נראה שהן כוללות כ-26 עצמות שמרכיבות כ-33 מפרקים קטנים. זו הסיבה לכך שפציעות באזורים אלו עשויות להיות כואבות מאוד ומורכבות לשיקום במקרים מסוימים.
כאבי רגליים

ישנם כמה סוגים של כאבים ברגליים וכאבי קרסול בפרט. אם אתם סובלים מכאבים באזורים אלו ואינכם יודעים מדוע, כדאי שתקראו את השורות הבאות, בהן יפורט כל המידע אודות סוגי הכאבים הללו וממה הם נגרמים.
סביר להניח שלאחר שתקראו את השורות הבאות, תקבלו את התשובות לכל השאלות שיש לכם בנושא.

כאבי קרסול אחוריים

כאבי קרסול אלו אינו שכיחים והם יכולים לקרות ברגל אחת או בשתי הרגליים.
לעיתים מדובר בכאבים מולדים שנהיים משמעותיים יותר ויותר החל מגיל הבגרות. בגיל הבגרות מתרחש תהליך של איחוי או גדילה של העצמות. בעת הליך זה, חלק אחד לא מתחבר לחלק אחר ובעקבות כך נוצרת בליטה של עצם.
כאבי קרסול אחוריים יכולים להתרחש לאחר נקע בקרסול או בעקבות מצב של ביצוע חוזרני של כיפוף כפי בכף הרגל. זוהי פציעה שאופיינית בקרב שחקני כדורגל ורקדניות בלט.
כאבי קרסול אחוריים מופיעים בעיקר בזמן הליכה, כאשר מנתקים את העקב מהקרקע. בנוסף לכאבים, עשויה להופיע נפוחות ורגישות במגע באזור הכואב.

כאבי קרסול קדמי (צביטה בקרסול)

כאבי קרסול קדמי מתרחשים בעת מצב שבו נוצר לחץ בין העצמות או כאשר נוצר לחץ על אחת מהרקמות הרכות של מפרק הקרסול. כאב זה עשוי להיות מורגש בעת כיפוף גבי של כף הרגל. מצב שבו מתרחשת דחיסה חוזרת ל החלק הקדמי של הקרסול גורמת לצביטה במפרק וזהו כנראה התרחיש שגורם לכך שמופיעים כאבים בכף הרגל ובקרסול בפרט.
הגורמים לכאבים אלו עשויים להיות כתוצאה מנקע בקרסול או מפעילויות חוזרות שדורשות תנועת כיפוף גבי של כף הרגל.
מדובר במצבים שבהם מבצעים קפיצה או סקווט.

כאב שנובע בעקבות נקע גבוה בקרסול

כאבים בכף הרגל עשויים לנבוע לעיתים בעקבות נקע גבוה בקרסול. בעת התרחשות של מצב זה, מתרחשת פגיעה בחלק מהרצועות של הקרסול. מצב שבו נעשה סיבוב של הקרסול לכיוון חלקה החיצוני של הרגל עשוי להביא לנקע מסוג זה (במקרים מסוימים הנקע מתרחש בעת ביצוע פעילות ספורטיבית).

פציעות וכאבי קרסול
כאב שנובע בעקבות נקע גבוה בקרסול

כאב שנובע בעקבות שבר בקרסול

שבר בקרסול עשוי גם כן לגרום לאנשים רבים וביניהם ספורטאים ורקדנים, לחוש כאבים בכף הרגל.
שבר בקרסול עשוי להיות כזה שמאופיין בשבר בעצם אחת או יותר מהעצמות שמרכיבות את מפרק הקרסול. ברוב המקרים, שבר זה מלווה בפגיעה ברצועות שנגרם מטראומה.
שבר מסוג זה עשוי להתרחש לאחר שהתבצעה תנועה סיבובית בחלקו העליון של הקרסול, כאשר כף הרגל הייתה מונחת על הרצפה. מדובר במצב שגורם לאדם שנפצע לחוש כאבים בכף הרגל בעוצמה גבוהה.
היווצרות של שבר מסוג זה עשויה להתרחש בעקבות ביצוע פעילות ספורטיבית במהלכה ישנו שינוי של כיוון שמתבצע באופן מהיר. בנוסף, השבר עשוי להתרחש גם בעקבות במצבים שבהם הנפצע חווה טראומה כחלק מתאונת דרכים או נפילה מגובה.

כאבים בכף הרגל הקדמית

כאבים בכף הרגל הקדמית עשויים לנבוע ממטטרסלגיה. זוהי תופעה שכיחה שכוללת בעיות שונות שגורמות לכאבים בכריות כף הרגל. הכאב עשוי לבוא לידי ביטוי בעקבות נעילת נעלי עקב, מבנה כף רגל לקוי ועוד.

שיטת טיפול מומלצת

שיטה שנמצאה יעילה ומוכחת לטיפול בכאבים אלו היא באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים. שיטה זו מאושרת על ידי ה – FDA האמריקאי ופועלת על השדה האלקטרו מגנטי הקיים מסביב ובתוך כל תא ותא בגופנו, הפולסים האלקטרו מגנטים המשתנים מחזירים את האיזון לשדות האלקטרו מגנטיים הנמצאים בתוך ומסביב לכל תא ומשפרים בהם את זרימת הדם והחמצן וכך להגיע לרקמות הגוף בצורה קלה וטובה.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
אלו כאבי קרסול וכף רגל קיימים וממה נגרמים?

כיצד למנוע שחיקת סחוס

לא כולם יודעים, אבל כדאי שתבינו, כי הסחוס מהווה את הרקמה אשר מהווה סוג של ריפוד לעצמות הגוף. הסחוס מתפקד בתור כמה "כובעים", כמו למשל – הייעוד העיקרי שלו להפחית את החיכוך, והוא מתפקד כתמיכה

להמשך קריאה >

סוגי דלקות גידים

בוודאי, וסביר להניח, כי סבלתם או שאתם סובלים כעת, מדלקת בגידים. ומה שבטוח, שנתקלתם במקורבים אליכם, שנאלצו להתמודד עם דלקת בגידים, עם כל מה שמשתמע מזה. באופן כללי, כדאי שנבהיר, לטובת מי שאינו מבין דבר

להמשך קריאה >

טיפול בכאבים כרוניים – המדריך המלא

ההגדרה המקצועית של כאבים כרוניים, מתייחסת לכאבים שמתמשכים יותר מתקופה בת שלושה חודשים. כאשר הסבל מהכאבים הוא בכל רגע נתון, או לחלופין שהוא עשוי לתקוף אתכם ברגע מסוים, ואז להתפוגג כאימת שהגיע. הכאב הכרוני עשוי

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
כיצד למנוע שחיקת סחוס

לא כולם יודעים, אבל כדאי שתבינו, כי הסחוס מהווה את הרקמה אשר מהווה סוג של ריפוד לעצמות הגוף. הסחוס מתפקד בתור כמה "כובעים", כמו למשל

סוגי דלקות גידים

בוודאי, וסביר להניח, כי סבלתם או שאתם סובלים כעת, מדלקת בגידים. ומה שבטוח, שנתקלתם במקורבים אליכם, שנאלצו להתמודד עם דלקת בגידים, עם כל מה שמשתמע

טיפול בכאבים כרוניים – המדריך המלא

ההגדרה המקצועית של כאבים כרוניים, מתייחסת לכאבים שמתמשכים יותר מתקופה בת שלושה חודשים. כאשר הסבל מהכאבים הוא בכל רגע נתון, או לחלופין שהוא עשוי לתקוף

טיפול בעזרת פולסים אלקטרו מגנטים

מי שסובל מכם ממחלה של השלד או ממחלה של שרירים, בוודאי מבין כמה מצבים שהתאפיינו בניידות מוגבלת, כמו גם בכאבים בלתי נסבלים, בעיה ביכולת התפקוד

גלילה למעלה דילוג לתוכן