מאמר שפורסם במאי 2022 באחד המגזינים הנחשבים
Journal of pain

טיפול בכאבים כרוניים באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים

איך לטפל בכאבים כרוניים באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים

PEMT כלומר, שדה אלקטרו מגנטי פועם, הוא טיפול שברוב המקרים, מקל מאוד על הסובלים מכאבים כרוניים. הטיפול מזרז החלמה, ומטפל בבעיות בריאות, כגון: כאבים כרוניים, פצעים קשיי ריפוי, דלקות גידים, כאבים ממחלות כרוניות ועוד.

סוגי הכאבים בהם ניתן לטפל

הטיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים, יעיל לסוגי כאב שונים, וכן לכאבים כרוניים. סוגי הכאב בהם מטפל המכשיר, הם: כאבי מפרקים, כאבי צוואר וגב, פיברומיאלגיה, נוירופתיה, נוירולוגיה, ומגוון רחב של בעיות בריאות נוספות.

כיצד עובד הטיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים

גופנו הוא מערכת של תאים הטעונים במטען חשמלי. אותות חשמליים עוברים דרך העצבים, ומפעילים את הרקמות, במקרה בו איבר או רקמה נפגעים וניזוקים, עקב תהליך דלקתי ממושך, פציעה או ניתוח, הפעילות החשמלית בחלק מהתאים באזור, נפגעת ויוצאת מאיזון. במצב זה, התאים אינם מסוגלים לתפקד בצורה יעילה, הם אינם מגיבים לגירויים של הגוף, ומפריעים לתקן את הנזק שנוצר – באופן זה, נוצרים לעיתים כאבים כרוניים. הפעלת פולסים אלקטרו מגנטיים, בתדירות ובעוצמה מדויקות, מסדרת ומאזנת את המטען החשמלי של התאים הפגועים, ומתחילה תהליכי ריפוי עמוקים.

מחקרים עדכניים

לפי מחקרים עדכניים, הטיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים של PainFree, לא רק מקל על הכאב אלא גם מעודד שיקום תאים, כולל תאי עצם ותאי סחוס, ובנוסף, חילוף החומרים בתוך התאים הפגועים, חוזר לרמה הנורמלית. בבדיקת השפעת הטיפול על אנשים אחרי ניתוח, נמצא כי אנשים אלו, החלימו מהר יותר, סבלו מפחות דימומים וזיהומים, אזור הניתוח היה פחות נפוח והכאבים היו בעוצמה קלה יותר. הטיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים, עוזר בסידור מחדש של כדוריות הדם האדומות, ובכך מגביר את זרימת הדם לאיבר המטופל, מאיץ ומעודד את החלמתו.

כאבים כרוניים

בבדיקות שנערכו על אנשים שסבלו מכאבים כרוניים, בברכיים או בירכיים, על רקע שחיקת סחוס, יעילות הטיפולים בפולסים אלקטרו מגנטיים, הייתה רבה. בבדיקות נמצא שיפור גם בכאב עצמו, וגם בטווח התנועה של המפרק הפגוע. תוצאה דומה, נצפתה גם בטיפול בסובלים מכאבי גב או צוואר, על רקע שינויים בעמוד השדרה או מחלות הדיסק הבין חולייתי. המשמעות של שיפור זה, היא שהמטופל מסוגל לבצע את התנועות היומיומיות, ללא קושי, ולכן לא נזקק גם לכדורים נגד כאב.

תופעות כואבות ובלתי ניתנות לטיפול, כגון: נוירופתיה סוכרתית, נזקים של תרופות, וכן נויראלגיה לאחר דלקת של עצב תחושתי, משתפרות והמטופלים מדווחים על ירידה בעוצמת הכאב לאחר הטיפול. בנוסף, ירידה בנטילת התרופות למחלות אלו, מפחיתה את תופעות הלוואי שלהן, וההשפעה של הטיפול היא עצומה.

כיצד מתבצע הטיפול

לכל בעיה או איבר, יש פרוטוקול טיפול מסודר ומותאם. הטיפול משתנה בעוצמתו ובקצב הפולסים, ומספר הטיפולים הנדרש, תלוי באופי הבעיה, הנזק, וגורמים נוספים הקשורים במטופל עצמו, לדוגמה: גיל המטופל.

בטיחות הטיפול ב- PEMT

הטיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים של PainFree, יעיל לסוגי כאב שונים ולכאבים כרוניים. הפעלת פולסים אלקטרו מגנטיים, בתדירות ובעוצמה מדויקות, מסדרת ומאזנת את המטען החשמלי של התאים הפגועים, ומתחילה תהליכי ריפוי עמוקים. בבדיקות שנערכו על אנשים עם כאבים כרוניים, נמצא כי טיפול זה, הפחית את הכאבים ושיפר את טווח התנועה של האיבר הפגוע.

לסיכום

הטיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים של PainFree, יעיל לסוגי כאב שונים ולכאבים כרוניים. הפעלת פולסים אלקטרו מגנטיים, בתדירות ובעוצמה מדויקות, מסדרת ומאזנת את המטען החשמלי של התאים הפגועים, ומתחילה תהליכי ריפוי עמוקים. בבדיקות שנערכו על אנשים עם כאבים כרוניים, נמצא כי טיפול זה, הפחית את הכאבים ושיפר את טווח התנועה של האיבר הפגוע.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
איך לטפל בכאבים כרוניים באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה.

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי,

להמשך קריאה >

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים על כאב, מוגבלות, חרדה, דיכאון ואיכות חיים בחולים עם פריצת דיסק צווארי.     מחקר אקראי מבוקר מאמר זה צוטט על ידי מאמרים אחרים ב-PMC. תַקצִיר רקע/מטרה במחקר זה, חקרו

להמשך קריאה >

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית רקע כללי דיסמנוריאה ראשונית היא כאבי מחזור נפוצים שחוזרים על עצמם ואינם נובעים ממחלות אחרות ומהווה גורם שכיח לתשישות ואיבוד ימי עבודה/ לימודים מַטָרָה

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
השוואה בין טיפולים שרירים

השוואה בין 2 שיטות טיפול לא פולשני בין גירוי חשמלי דרך עור לגירוי שדה אלקטרומגנטי פועם כתחליף לדיקור ידני פולשני תַקצִיר מטרת מחקר זה הייתה

גלילה למעלה דילוג לתוכן