מאמר שפורסם במאי 2022 באחד המגזינים הנחשבים
Journal of pain

פיברומיאלגיה וטיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים

מה זה פיברומיאלגיה? ואיך להקל על הכאבים באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים?

פיברומיאלגיה הינה כאב כרוני ומפושט במערכת השרירים. בשל היותה תסמונת יחסית חדשה ופופולרית מאוד היא מייצרת פחד גדול אצל הציבור. במאמר זה אנו נדבר על תסמונת הפיברומיאלגיה, מה זה? מהן התסמינים שלה וכיצד מאבחנים בה? וכיצד ניתן להקל על הכאבים באמצעות שיטת הטיפול שמציעה PainFree.

מה זה פיברומיאלגיה?

המשמעות של המונח "פיברומיאלגיה" היא "כאב ברקמות החיבור ובשרירים". תסמונת הפיברומיאלגיה הינה פופולרית מאוד ולפי הערכות פוגעת בכ- 3% עד 4% מהאוכלוסייה, כאשר רוב הלוקים בה הינן נשים ולא גברים. פיברומיאלגיה הינה תסמונת חדשה יחסית מה שבהתחלה היה מכשול מחוסר הידיעה מה זה וכיצד מטפלים, אך בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בדרכי הטיפול ופיתוח התרופות היעילים לתסמונת.

מה הם תסמיני הפיברומיאלגיה?

תסמיני התסמונות "פיברומיאלגיה" הינם כמשמעות שמה "כאב ברקמות החיבור ובשרירים". תסמונות ה – "פיברומיאלגיה" מתלווה בנוכחות של כאב כרוני במערכת השרירים, כאבים אלו מורגשים לרוב בכל אורך עמוד השדרה, בעיקר בצוואר ובגב, וגם באזור הגפיים התחתונות או העליונות. בנוסף לכאב הכרוני באזורים אלו הגוף, תסמין נוסף של התסמונת הינו רגישות עזה בעת לחץ על נקודות רבות בגוף, נגיעה קטנה יכולה לפתח כאב עצום.

בנוסף לכל הכאבים, הלוקים בתסמונת הפיברומיאלגיה מתלוננים לרוב מהפרעות שינה משמעותיות. למשל: קושי להירדם, יקיצות רבות במהלך השינה ועייפות רבה במהלך היום.

במקרים נדירים, נוספים תסמינים חריגים בשלל מערכות בגוף, לדוגמא במערכת השתם, מערכת העיקול, הריכוז והזיכרון.

כאבים בעקבות הפיברומיאלגיה
כאבים בעקבות הפיברומיאלגיה

כיצד מאבחנים בתסמונת הפיברומיאלגיה?

החלק ה – "טוב" של תסמונת הפיברומיאלגיה זה חלק האבחון, האבחון בתסמונת עשוי להיות יחסית קל על סמך תלונות המטופל ועל סמך ממצאים מבדיקות גופניות. חשוב לציין, שאין בדיקת מעבדה או בדיקה כלשהי ספציפית שיודעת לאבחן בתסמונת הפיברומיאלגיה, כך שהאבחון עשוי להתבצע על סמך תלונות המטופל בלבד ועל ידי פסילת מחלות אחרות, בעיקר מחלות דלקתיות שהכאב והתסמינים בהן יחסית דומות.

כיצד מטפלים בתסמונת הפיברומיאלגיה?

הטיפול בתסמונת הינו מגוון ותלוי בחומרת התסמינים וכנראה גם בהעדפת הרופא והמטופל בצורת הטיפול. ניתן לטפל בתסמונת הפיברומיאלגיה בטיפול שמונה טיפול תרופתי ובטיפול שאינו בעל תרופות ומתמקד בטיפולים גופניים פיזיים כמו פעילות גופנית, פיזיותרפיה וכו'. אנו נתמקד בשיטת טיפול ספציפית ומומלצת של PainFree ונסביר מה היא ומה יתרונותיה.

מה היא שיטת הטיפול של PainFree?

שיטות הטיפול של PainFree הינה שיטה המאושרת על ידי ה – FDA האמריקאי ובה מטפלים בשדות האלקטרו מגנטיים הנמצאים בכל תא ותא בגופנו, באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים משתנים המחזירים את האיזון לשדות האלקטרו מגנטיים של התאים לאחר שנפגעו כתוצאה מדלקת או מחלה כלשהי. כאשר מחזירים את איזון השדות האלקטרו מגנטיים בתאים משתפרת זרימת הדגם ויכולת החמצן להגיע לרקמות הגוף בצורה קלה וטובה יותר, להשתקם וכמובן להקל בכאבי המטופל. שיטת הטיפול הזו נמצאה כיעיל ביותר נגד תסמונת הפיברומיאלגיה ובעל יתרונות נוספים רבים. ומתאימה לכל טווח הגילאים.

לסיכום

לסיכום, פיברומיאלגיה הינה תסמונת יחסית חדשה ולא מוכרת לכולנו אף לעובדה שמאוד פופולרית בקרב האוכלוסייה. תסמונת הפיברומיאלגיה עלולה להוות מטרד משמעותי בחיינו ולהוות כאב חזק במערכת השרירים שיפגע בתפקודנו אך עם אבחון נכון, שלא אמור להיות קשה במיוחד, וטיפול נכון בעזרת PainFree ניתן להקל בצורה משמעותית ביותר על הפגיעה של התסמונת בנו, ואף להעלים אותה מחיינו.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
מה זה פיברומיאלגיה וכיצד אפשר להקל על הכאבים באמצעות טיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים?

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה.

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי,

להמשך קריאה >

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים על כאב, מוגבלות, חרדה, דיכאון ואיכות חיים בחולים עם פריצת דיסק צווארי.     מחקר אקראי מבוקר מאמר זה צוטט על ידי מאמרים אחרים ב-PMC. תַקצִיר רקע/מטרה במחקר זה, חקרו

להמשך קריאה >

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית רקע כללי דיסמנוריאה ראשונית היא כאבי מחזור נפוצים שחוזרים על עצמם ואינם נובעים ממחלות אחרות ומהווה גורם שכיח לתשישות ואיבוד ימי עבודה/ לימודים מַטָרָה

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
השוואה בין טיפולים שרירים

השוואה בין 2 שיטות טיפול לא פולשני בין גירוי חשמלי דרך עור לגירוי שדה אלקטרומגנטי פועם כתחליף לדיקור ידני פולשני תַקצִיר מטרת מחקר זה הייתה

גלילה למעלה דילוג לתוכן