מה זה פיברומיאלגיה? ואיך להקל על הכאבים באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים?

פיברומיאלגיה הינה כאב כרוני ומפושט במערכת השרירים. בשל היותה תסמונת יחסית חדשה ופופולרית מאוד היא מייצרת פחד גדול אצל הציבור. במאמר זה אנו נדבר על תסמונת הפיברומיאלגיה, מה זה? מהן התסמינים שלה וכיצד מאבחנים בה? וכיצד ניתן להקל על הכאבים באמצעות שיטת הטיפול שמציעה PainFree.

מה זה פיברומיאלגיה?

המשמעות של המונח "פיברומיאלגיה" היא "כאב ברקמות החיבור ובשרירים". תסמונת הפיברומיאלגיה הינה פופולרית מאוד ולפי הערכות פוגעת בכ- 3% עד 4% מהאוכלוסייה, כאשר רוב הלוקים בה הינן נשים ולא גברים. פיברומיאלגיה הינה תסמונת חדשה יחסית מה שבהתחלה היה מכשול מחוסר הידיעה מה זה וכיצד מטפלים, אך בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בדרכי הטיפול ופיתוח התרופות היעילים לתסמונת.

מה הם תסמיני הפיברומיאלגיה?

תסמיני התסמונות "פיברומיאלגיה" הינם כמשמעות שמה "כאב ברקמות החיבור ובשרירים". תסמונות ה – "פיברומיאלגיה" מתלווה בנוכחות של כאב כרוני במערכת השרירים, כאבים אלו מורגשים לרוב בכל אורך עמוד השדרה, בעיקר בצוואר ובגב, וגם באזור הגפיים התחתונות או העליונות. בנוסף לכאב הכרוני באזורים אלו הגוף, תסמין נוסף של התסמונת הינו רגישות עזה בעת לחץ על נקודות רבות בגוף, נגיעה קטנה יכולה לפתח כאב עצום.

בנוסף לכל הכאבים, הלוקים בתסמונת הפיברומיאלגיה מתלוננים לרוב מהפרעות שינה משמעותיות. למשל: קושי להירדם, יקיצות רבות במהלך השינה ועייפות רבה במהלך היום.

במקרים נדירים, נוספים תסמינים חריגים בשלל מערכות בגוף, לדוגמא במערכת השתם, מערכת העיקול, הריכוז והזיכרון.

כאבים בעקבות הפיברומיאלגיה
כאבים בעקבות הפיברומיאלגיה

כיצד מאבחנים בתסמונת הפיברומיאלגיה?

החלק ה – "טוב" של תסמונת הפיברומיאלגיה זה חלק האבחון, האבחון בתסמונת עשוי להיות יחסית קל על סמך תלונות המטופל ועל סמך ממצאים מבדיקות גופניות. חשוב לציין, שאין בדיקת מעבדה או בדיקה כלשהי ספציפית שיודעת לאבחן בתסמונת הפיברומיאלגיה, כך שהאבחון עשוי להתבצע על סמך תלונות המטופל בלבד ועל ידי פסילת מחלות אחרות, בעיקר מחלות דלקתיות שהכאב והתסמינים בהן יחסית דומות.

כיצד מטפלים בתסמונת הפיברומיאלגיה?

הטיפול בתסמונת הינו מגוון ותלוי בחומרת התסמינים וכנראה גם בהעדפת הרופא והמטופל בצורת הטיפול. ניתן לטפל בתסמונת הפיברומיאלגיה בטיפול שמונה טיפול תרופתי ובטיפול שאינו בעל תרופות ומתמקד בטיפולים גופניים פיזיים כמו פעילות גופנית, פיזיותרפיה וכו'. אנו נתמקד בשיטת טיפול ספציפית ומומלצת של PainFree ונסביר מה היא ומה יתרונותיה.

מה היא שיטת הטיפול של PainFree?

שיטות הטיפול של PainFree הינה שיטה המאושרת על ידי ה – FDA האמריקאי ובה מטפלים בשדות האלקטרו מגנטיים הנמצאים בכל תא ותא בגופנו, באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים משתנים המחזירים את האיזון לשדות האלקטרו מגנטיים של התאים לאחר שנפגעו כתוצאה מדלקת או מחלה כלשהי. כאשר מחזירים את איזון השדות האלקטרו מגנטיים בתאים משתפרת זרימת הדגם ויכולת החמצן להגיע לרקמות הגוף בצורה קלה וטובה יותר, להשתקם וכמובן להקל בכאבי המטופל. שיטת הטיפול הזו נמצאה כיעיל ביותר נגד תסמונת הפיברומיאלגיה ובעל יתרונות נוספים רבים. ומתאימה לכל טווח הגילאים.

לסיכום

לסיכום, פיברומיאלגיה הינה תסמונת יחסית חדשה ולא מוכרת לכולנו אף לעובדה שמאוד פופולרית בקרב האוכלוסייה. תסמונת הפיברומיאלגיה עלולה להוות מטרד משמעותי בחיינו ולהוות כאב חזק במערכת השרירים שיפגע בתפקודנו אך עם אבחון נכון, שלא אמור להיות קשה במיוחד, וטיפול נכון בעזרת PainFree ניתן להקל בצורה משמעותית ביותר על הפגיעה של התסמונת בנו, ואף להעלים אותה מחיינו.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
מה זה פיברומיאלגיה וכיצד אפשר להקל על הכאבים באמצעות טיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים?
טיפול משולב להקלה בכאב

טיפול משולב להקלת כאב

טיפול משולב – דיקור סיני עם פולסים אלקטרו מגנטיים להקלת כאבים בעשורים האחרונים המודעות לאורח חיים בריא ופעילות גופנים הולכת וגוברת, יותר ויותר אנשים מפתחים שגרת חיים ספורטיבית המשלבת פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע. בשגרת

להמשך קריאה >
כאבים ומתיחות במפשעה

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה ואיך מטפלים?

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה? ואיך אפשר לטפל באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים מתיחת המפשעה הינה אחת מהפציעות השכיחות ביותר בקרב ספורטאים, למשל בכדורגל – מתיחות במפשעה מהוות בין 11% ל- 16% מכלל הפציעות. מתיחת המפשעה

להמשך קריאה >
גלילה למעלה
PainFree Logo

הזמנה לעיתונאים:

חברת PAIN-free שמחה להזמינך להכרות עם טכנולוגיה מהמתקדמות
בעולם לטיפול ושיקום באמצעות פולסים אלקטרומגנטיים. הטיפול אושר
ע"י ה-FDA

האירוע יתקיים ב-21.6.21 בשעה 11:00 בפריימדיקל,
גילדסגיים 4 פינת קציר, רמת גן
צמוד לתל השומר, עם חניה צמודה
באירוע יציגו את הטכנולוגיה-
• נועם עזרא – יו"ר האגודה לרפואה סינית
• צביקה שנקר – מעסה רפואי ומומחה לריפוי בפולסים
אלקטרומגנטיים, אשר יספר את סיפור חייו.
במהלך האירוע יוצגו מאמרים חדשניים מטעם אוניברסיטת אוקספורד, על
יעילות הטיפול. לאחר האירוע כל מוזמן יקבל טיפול ייחודי, בתיאום,
להנאתו.
נשמח לראותכם!

דילוג לתוכן