מאמר שפורסם במאי 2022 באחד המגזינים הנחשבים
Journal of pain

כאבים ומתיחות במפשעה

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה?
ואיך אפשר לטפל באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים

מתיחת המפשעה הינה אחת מהפציעות השכיחות ביותר בקרב ספורטאים, למשל בכדורגל – מתיחות במפשעה מהוות בין 11% ל- 16% מכלל הפציעות. מתיחת המפשעה הינה פגיעה או קרע באחד ממערך השרירים הפנימי של הירך כתוצאה מתנועה פתאומית ומהירה כמו בעיטות או שינוי כיוון מהיר.

הכאבים הנובעים ממתיחת המפשעה עלולים להוות הגבלה משמעותית בביצועי הספורטאי ובמקרים חריגים אף להשבתתו. אך עם אבחון נכון ודרך טיפול מתאימה ניתן לעקל על הכאבים, לאחות את הקרעים ולהביא בזריזות לשובו של השריר לתפקד.

במאמר זה נרחיב על מתיחת המפשעה – מהם הגורמים, מהם התסמינים וכמובן, כיצד ניתן לטפל ולשקם מתיחה במפשעה?

מה גורם למתיחת המפשעה?

הגורם הנפוץ ביותר למתיחת המפשעה הינו עומס חד וממוקד על מערך השרירים הפנימי של הירך, דוגמא לעומס חד וממוקד הינה תנועת הבעיטה בכדורגל או שינוי הכיוון המהיר. לכן, חלק לא קטן מהספורטאים בענפי ספורט הכוללים תנועות זריזות (כדורגל, כדורסל, ריצה ועוד) סובלים לא פעם במהלך הקריירה שלהם במתיחת המפשעה.

למתיחת המפשעה ישנם גורמים נוספים ופחות נפוצים:

  • חוסר איזון שרירי- מקרבי הירך ומרחיקים הם קבוצת שרירים הנמצא בחלק הפנימי של הירך, תפקידם של קבוצת השרירים הזו היא לתרום ליציבות עצם הירך ומפרק הירך ומשמשות כעזר בהליכה. במקרה של חוסר איזון שרירי בין מקרבי הירך ומרחיקים או חולשה של אחד מהם, עלול להיווצר חוסר סנכרון בין השרירים ובכך להגביר את העומס על אחד מבין השרירים. במשך הזמן, השריר העמוס יותר מהאחרים עלול לתת סימני עייפות, כאב ובמקרים מסוימים אף דלקת.
  • עומס יתר- בשגרת ספורט חשוב להקפיד על התקדמות מסונכרנת יחד עם התקדמות השריר, התקדמות לא מסונכרנת ולא הדרגתית בספורט עלולה להוביל החלשות של האזור ולהגביר את הסיכוי לפציעות.

כיצד ניתן לאבחן מתיחה במפשעה?

שלב האבחון הינו חשוב ביותר! אזור המפשעה מכיל שרירים, עצבים, כלי דם, קישוריות לימפה ועוד, ולכן לא כל כאב המורגש באזור הינו בהכרח מתיחה במפשעה. לכן, אנו ממליצים לגשת בהקדם לגורם מקצועי מוסמך על מנת לאבחן את הבעיה ומקור הכאב. יש להציף בפני גורם המקצוע את כל הידוע לכם על הפציעה, איך קרתה הפציעה, האם נשמע איזה שהוא קליק ומהי שגרת הספורט שלכם? תשובות לשאלות אלו יעזרו מאוד לגורם המוסמך לאבחן את מקור הכאב.

כיצד ניתן לטפל במתיחת המפשעה באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים?

שיטת הטיפול PEMF (pulsed electromagnetic field therapy) הינה השיטה המתקדמת ביותר בעולם לטיפול בכאבים, בעיות עצביות, שחיקת סחוס ובעיות בריאות אחרות. השיטה פועלת על השדה האלקטרו מגנטי הנמצא מסביב ובתוך כל תא ותא בגופנו. בעזרת שידור פולסים אלקטרו מגנטיים משתנים מחזירים את האיזון לשדות האלקטרו מגנטיים של התאים, פעולה זו גורמת לזרימת הדם ואת יכולת זרימת החמצן להגיע לרקמות הגוף בצורה קלה וטובה יותר, מה שגורם לשיקום השריר והקלה בכאבים.

שיטת הטיפול PEMF בעלת אישור מה – FDA האמריקאי, בעלת יתרונות רבים מעבר להקלה בכאבים ומתאימה לכל קבוצות הגיל.

סיכום

הפציעה הנפוצה מתיחה במפשעה עלולה להוביל כאבים אדירים בעלי השלכות כתוצאה מפעילות ספורטיבית בעלת עומס ממוקד או משגרת ספורט שאינה מסונכרנת עם הגוף. אין חשוב מפנייה מהירה לגורם מוסמך ומקצועי לביצוע אבחון מהיר לזיהוי הבעיה והתחלת הטיפול בהקדם. שיטת הטיפול PEMF המשתמשת בפולסים אלקטרו מגנטיים משתנים נמצאה כיעילה ומומלצת מאוד לטיפול בפציעה זו.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה ואיך מטפלים?

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה.

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי,

להמשך קריאה >

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים על כאב, מוגבלות, חרדה, דיכאון ואיכות חיים בחולים עם פריצת דיסק צווארי.     מחקר אקראי מבוקר מאמר זה צוטט על ידי מאמרים אחרים ב-PMC. תַקצִיר רקע/מטרה במחקר זה, חקרו

להמשך קריאה >

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית רקע כללי דיסמנוריאה ראשונית היא כאבי מחזור נפוצים שחוזרים על עצמם ואינם נובעים ממחלות אחרות ומהווה גורם שכיח לתשישות ואיבוד ימי עבודה/ לימודים מַטָרָה

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
השוואה בין טיפולים שרירים

השוואה בין 2 שיטות טיפול לא פולשני בין גירוי חשמלי דרך עור לגירוי שדה אלקטרומגנטי פועם כתחליף לדיקור ידני פולשני תַקצִיר מטרת מחקר זה הייתה

גלילה למעלה דילוג לתוכן