מאמר שפורסם במאי 2022 באחד המגזינים הנחשבים
Journal of pain

איך לטפל בשחיקת סחוס באגן והברכיים

הסיבות לשחיקת סחוס באגן והברכיים, ואיך אפשר לטפל

במצבו הרגיל משמש הסחוס כמעין בולם זעזוע, ומקטין את המגע הקיים בין המפרק לעצמות, כך הוא מאפשר תנועה זורמת, גמישה ויציבה. במצב בו יש שחיקה, המפרקים בגוף, אינם יכולים יותר לשמש, כבולם לזעזועי התנועות השונות במפרק, העצמות החשופות משתפשפות אחת בשנייה, המפרק הופך לנוקשה, נפוח ואף מודלק, ויכולת התנועה שלו מצטמצמת. במצב זה, יש קושי ביישור הברכיים, תחושת כאב במצבים בהם נושאים משקל, יורדים במדרגות ועוד, ובנוסף, העצם שנמצאת בקצה המפרק, יוצאת ובולטת החוצה.

תהליך שחיקת סחוס

התהליך של שחיקת סחוס קורה לאט, בהתחלה עלול המפרק לכאוב רק אחרי מאמצים פיזיים או פעילויות גופניות, אולם אחר כך הוא עשוי לכאוב, באופן ממושך ורצוף. השחיקה של הסחוס, עלולה להופיע בנקודה אחת במפרק או במספר נקודות, וגורמת לקושי גדול בתפקוד, כיוון שהמפרקים באגן ובברכיים, הם אלו הנושאים את משקלו של גופנו.

מדוע מתרחשת שחיקת סחוס

שחיקת סחוס מתרחשת עקב התבגרות, משקל יתר היוצר מעמס רב על המפרק, מחלות ניוון הנגרמות עקב ההתבגרות, וכן פגיעות עקב פעילות ספורטיבית. החשיפה של העצם והחיכוך שלה במפרק, עלולים לגרום דלקת באזור, נפיחות, נוקשות, אדמומיות, והגבלת התנועות. בנוסף, עלול גם להיות אובדן גובה.

כיצד ניתן להתמודד עם שחיקת סחוס

הדרך להתמודד עם שחיקת סחוס, מותאמת לשלב בו נמצאת השחיקה, אומנם אין כיום אפשרות לתקן סחוס שנפגע, אולם אפשר לשפר את ההתמודדות בתפקודיות. למשל, בהליכה, בירידה במדרגות, ביישור הברך, וכן להגיע להקלה בתסמינים ובכאב.

הכנסת שינויים בשגרת היומיום

הדרך להתמודד עם שחיקת סחוס, היא על די הכנסת שינויים בשגרת היומיום, לדוגמה: פעילות גופנית מותאמת, שמירת המשקל הנורמלי, להיעזר במקל הליכה או הליכון. זאת בנוסף לטיפולים נוספים, לדוגמה: משככי כאבים שונים, המאיטים את הקצב של שחיקת סחוס, זריקות, פיזיותרפיה וכן בעזרת המכשיר מבית PainFree – טיפול בכאב, הפועל על גלים אלקטרו מגנטיים, ומסדיר לאברים הפגועים, את הפעילות והמטען החשמלי.

טיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים

יש אנשים, שהנזק למפרקי האגן והברכיים, קורה אצלם באופן איטי ומדורג, ואינם חשים סבל, ולכן אין הוא משפיע על שיגרת יומם. ולעומתם, יש כאלו שנזק זה יגרום למכאובים קשים ואף כרוניים, על מנת לטפל באזורים אלו, ניתן להשתמש בטכנולוגיה של פולסים אלקטרו מגנטיים במכשיר מבית PainFree.

מהו הטיפול בפולסים אלקטרו מגנטים

הטיפול בכאב כרוני במכשיר מבית PainFree, נעשה על ידי פולסים אלקטרו מגנטיים, בתדר המותאם לפגיעה, ובעוצמה מדויקת על פי הפרוטוקול הקיים לטיפול. הטיפול מסדר את מטענו החשמלי של התא הפגוע, משנה את התשדורת של התא למוח, מגביר את זרימת החמצן לתאים, ומעודד את שיקומו של התא. השיפור החל לאחר הטיפול בכאב כרוני, בכאבים במפרק ובטווחי התנועה שלו, הוא משמעותי, והמטופל יוכל לעשות תנועות אותן התקשה לבצע, גם ללא צורך בכדורים לאלחוש הכאב. הטיפול בכאב כרוני באמצעות המכשיר, נערך כאשר האדם יושב או שוכב, ומכוונים את החלק הפעיל במכשיר למקום הפגוע, הטיפול אינו מלווה בכאבים, ובדרך כלל נדרשת סידרה של מספר מפגשים, על פי אופייה של הפגיעה. הטכנולוגיה תועדה בעשרות אלפי מחקרים ואפילו נחקרה בNASA סוכנות החלל האמריקאית.

 קיימים עשרות אלפי מחקרים התומכים ביעילותה המובהקת של הטכנולוגיה גם בשיקום לטווח ארוך גם בעוצמת הכאב ובאיכות החיים באופן כללי .

לסיכום

שחיקת סחוס מתרחשת עקב התבגרות, משקל יתר היוצר מעמס רב על המפרק, מחלות ניוון הנגרמות עקב ההתבגרות, וכן פגיעות עקב פעילות ספורטיבית. הטיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים, בתדר המותאם לפגיעה, ובעוצמה מדויקת על פי הפרוטוקול, מסדר את מטענו החשמלי של התא הפגוע, מעודד את שיקומו ומתחיל תהליך ריפוי.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
איך לטפל בשחיקת סחוס באגן והברכיים

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה.

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי,

להמשך קריאה >

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים על כאב, מוגבלות, חרדה, דיכאון ואיכות חיים בחולים עם פריצת דיסק צווארי.     מחקר אקראי מבוקר מאמר זה צוטט על ידי מאמרים אחרים ב-PMC. תַקצִיר רקע/מטרה במחקר זה, חקרו

להמשך קריאה >

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית רקע כללי דיסמנוריאה ראשונית היא כאבי מחזור נפוצים שחוזרים על עצמם ואינם נובעים ממחלות אחרות ומהווה גורם שכיח לתשישות ואיבוד ימי עבודה/ לימודים מַטָרָה

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
השוואה בין טיפולים שרירים

השוואה בין 2 שיטות טיפול לא פולשני בין גירוי חשמלי דרך עור לגירוי שדה אלקטרומגנטי פועם כתחליף לדיקור ידני פולשני תַקצִיר מטרת מחקר זה הייתה

גלילה למעלה דילוג לתוכן