מאמר שפורסם במאי 2022 באחד המגזינים הנחשבים
Journal of pain

בפולסים חשמליים עוזר להפחית כאבי גב

איך טיפול פולסים אלקטרו מגנטיים עוזר להפחית כאבי גב

שיטה יעילה של PainFree להפחתת כאב גב, וכאבים כגון: כאבים כרוניים, פצעים קשים לריפוי, דלקות גידים, כאבי גב, צוואר ועוד, היא טיפול בעזרת פולסים אלקטרו מגנטיים, הנקראת גם שדה אלקטרו מגנטי פועם: PEMT. הטיפול מסייע לגוף, לרפא את עצמו בצורה יעילה, ולתקן את הנזקים בתאים וברקמות.

שדה אלקטרו מגנטי פועם PEMT

גופנו הוא מערכת של תאים טעונים במטען חשמלי, אותות חשמליים עוברים דרך העצבים, ומפעילים את הרקמות. כאשר איבר או רקמה ניזוקים, עקב תהליך דלקתי ממושך, פציעה או ניתוח, הפעילות החשמלית בחלק מהתאים באזור, נפגעת ויוצאת מאיזון. במצב זה, התאים אינם מסוגלים לתפקד בצורה יעילה, הם אינם מגיבים לגירויים של הגוף, ולכן מפריעים לתקן את הנזק שנוצר.

על ידי הפעלת שדה אלקטרו מגנטי בתדירות מדויקת, בעוצמה ובאופן מתאים, ניתן להסדיר ולאזן את המטען החשמלי של התאים הפגועים, המאפשר הפעלה יעילה של תהליכי ריפוי עמוקים. לכל בעיה או איבר יש פרוטוקול טיפול מסודר ומותאם, והטיפול משתנה בעוצמתו וקצב הפעימות שלו.

מטרת הטיפול בפולסים חשמליים

מטרתו העיקרית של הטיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים, היא הפחתת השימוש במשככי כאבים, אשר עלולים לגרום לנזק בטווח הארוך. הטיפול גם מעודד שיקום של תאים, כולל תאי עצם ותאי סחוס, וחילוף החומרים בתוך התאים הפגועים, חוזר לרמה הנורמלית.

סוגי כאב הניתנים לשיכוך

טיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים PEMT – של PainFree, עוזר בעקרון לכל סוגי הכאב, מטופלים להם בעיות שרירים, מפרקים ועצמות וכן לסובלים מכאבי גב תחתון, צוואר תפוס, דלקות בגידים או בברך, ייהנו משיכוך כאב בצורה הטובה ביותר. הטיפול עוזר בסידור מחדש של כדוריות הדם האדומות, ובכך מגביר את זרימת הדם לאיבר המטופל, מאיץ ומעודד החלמה. טיפול זה, עוזר בהחלמה מהירה, עבור אנשים לאחר ניתוח. הטיפול מפחית דימומים וזיהומים, אזור הניתוח מתנפח פחות, והכאבים נחווים בעוצמה קלה יותר.

כאבי גב

כאבי גב הם תופעה שכיחה ביותר, היכולה לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של דרגות חומרה. במקרים רבים, הכאב גם מוקרן לאזורים אחרים בגוף, כמו למשל לירכיים או לאזור הישבן. כאבים הנמשכים פחות מ- 3 חודשים, נקראים כאבים אקוטיים, ואלו הנמשכים לכל הפחות 3 חודשים, נקראים כאבים כרוניים. טיפול בעזרת PEMT, בכאבי גב משפר מאוד את עוצמת ותדירות הכאבים, וכן את טווח התנועה של האזור הכואב, ללא כל קושי וללא צורך בכדורים נגד כאבים.

מנוחה כן או לא

אורתופד המאבחן את הכאב, יפנה בדרך כלל את המטופל לטיפולי פיזיותרפיה, העוזרים להרפיה של שרירים תפוסים, ומחזקים את שרירי הגב. בשנים האחרונות, קיימות בישראל, מגוון של שיטות אלטרנטיביות, לטיפול בכאבי גב, לדוגמה: דיקור סיני, כירופרקטיקה, וכן שיטת הפולסים החשמליים. ברוב המקרים בהם קיימים כאבי גב, ינחה האורתופד את המטופל, בשמירה על אורח חיים פעיל במידת האפשר, תוך הימנעות מביצוע פעולות הגורמות להחמרת הכאבים. זאת, בניגוד לאמונה הרווחת בציבור, לפיה יש להימנע מפעילות גופנית, ולהרבות בשכיבה ומנוחה בעת כאב גב. כאשר אנו נמנעים מלחזק את שרירי הגב, אנו פוגעים בו ומאריכים את תהליך ההחלמה.

לסיכום

כאשר איבר או רקמה ניזוקים, עקב דלקת, פציעה או ניתוח, הפעילות החשמלית בחלק מהתאים, נפגעת ויוצאת מאיזון. טיפול בעזרת PEMT, בכאבי גב משפר מאוד את עוצמת ותדירות הכאבים, וכן את טווח התנועה של האזור הכואב, ללא כל קושי וללא צורך בכדורים נגד כאבים. בנוסף, כדאי לשמור על אורח חיים פעיל במידת האפשר.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
איך טיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים עוזר להפחית כאבי גב

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה.

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי,

להמשך קריאה >

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים על כאב, מוגבלות, חרדה, דיכאון ואיכות חיים בחולים עם פריצת דיסק צווארי.     מחקר אקראי מבוקר מאמר זה צוטט על ידי מאמרים אחרים ב-PMC. תַקצִיר רקע/מטרה במחקר זה, חקרו

להמשך קריאה >

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית רקע כללי דיסמנוריאה ראשונית היא כאבי מחזור נפוצים שחוזרים על עצמם ואינם נובעים ממחלות אחרות ומהווה גורם שכיח לתשישות ואיבוד ימי עבודה/ לימודים מַטָרָה

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
השוואה בין טיפולים שרירים

השוואה בין 2 שיטות טיפול לא פולשני בין גירוי חשמלי דרך עור לגירוי שדה אלקטרומגנטי פועם כתחליף לדיקור ידני פולשני תַקצִיר מטרת מחקר זה הייתה

גלילה למעלה דילוג לתוכן