מהו דורבן ואיך אפשר לטפל בו ?

דורבן הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבים בכף רגל, דורבן (בשפה רפואית נקרא גם מחלת החיתולית הכפית) נגרם כתוצאה מדלקת של רקמת החיתולית כפית שנמצאת בחלק התחתון של כף הרגל ומחברת את עצם העקב לכל האצבעות ברגליים.

רופאים מעריכים שכמות האנשים שיסבלו מכאבי דורבן לפחות פעם אחת בחייהם, היא אחת לכל עשרה אנשים לפחות. במאמר זה נדבר כל מה שצריך לדעת על דורבן, ממה הוא נובע, וכיצד ניתן לטפל?

הגורמים לדורבן

הסיבה העיקרית למחלת החיתולית הכפית או בשפה העממית "דורבן" היא דלקת בחלקו התחתון של העקב. הדלקת בדרך כלל נוצרת מעומס יתר על רצועת "החיתולית הכפית", ולכן הדורבן נפוץ יותר אצל אנשים בעלי משקל עודף או אצל אנשים הנועלים נעליים בעלי תמיכה לא טובה.

תסמיני המחלה

למחלת הדורבן אין יותר מידי תסמינים מלבד הכאב. ניתן לאבחן דורבן בכף הרגל באמצעות תלונות המטופל או צילום רנטגן, אין שום בעיה באבחון הבעיה אך יכולה להתעכב בצל כאבים מתעתעים  בתחילת המחלה, הכאב מופיע לאחר מנוחה וחולף בזמן פעילות. חשוב לציין, שככל שיאבחנו את הבעיה מוקדם יותר כך הטיפול יהיה יעיל יותר וניתן לפתרון קצר.

כיצד מטפלים בדורבן?

ישנם מספר דרכים לטיפול בדורבן:

1. מדרסים לטיפול בדורבן:

ניתן לטפל בדורבן בעזרת התאמת מדרס ביומכאני היכול להוות פתרון יעיל מאוד למבנה של הבעיה ע"י הפחתת העומס על הרצועה ומידת מתיחתה בנקודת עצם העקב ובכך להפחית את הכאב ואף למנוע את מחלת הדורבן.

2. התאמת נעליים:

השיטה השנייה לטיפול בדורבן היא מציאת נעליים אורטופדיות ואיכותיות במבנה שלהם, שיטה זו יכולה לעקל על הכאב ולהביא לפתירתו באופן דומה מאוד להתאמת מדרס ביומכאני.

3. פיזותרפיה:

לגבי פיזיותרפיה כדרך לטיפול בדורבן קיים ויכוח. חשוב לציין, שפיזיותרפיה דורשת משאבים כספיים ופינוי זמן.

4. טיפול תרופתי לדורבן:

במקרי קיצון בהם טיפול בעזרת פיזיותרפיה, מדרסים או התאמת נעליים איכותיות לא עזר, ניתן לפנות לטיפול תרופתי אנטי דלקתי שאינן סטרואידליות.

5. טיפול משולב עם פולסים אלקטרו מגנטיים:

טיפול של פולסים אלקטרו מגנטיים בשילוב עם דיקור סיני הוכח כיעיל מאוד להקלה בכאבים כרוניים ולהקלה בסוגים רבים של כאבים. היתרון בטיפול בטכנולוגיה שמשתמשת בפולסים אלקטרומגנטיים הוא שהרקמות משתקמות וכך הכאב פוחת לתקופה ארוכה.

6. ניתוח:

האופציה הניתוחית כמובן נשארת לסוף, רק לאחר שכלל הטיפולים לא צלחו ושיפרו את מצב הכאב יפנו לפתרון הניתוח. פתרון ניתוח כרוך בסיכונים שונים כמו זיהום, פגיעה עצבית, קרע של הרצועה.

לסיכום:

ולסיכום, דורבן יכול להיות אחד הגורמים השכיחים ביותר לשבירת שגרת היום-יום שלנו ומלווה בכאבים עזים כתוצאה מעומס יתר על העקב, לאנשים בעלי משקל עודף מומלץ כבר מהיום לשים לב עם איזה נעליים הם הולכים בכוונה לניסיון מניעת המחלה עוד לפני שהתחילה. אנו ממליצים עם אבחון הדורבן לגשת ולנסות את כלל דרכי הטיפול תוך כדי שינוי שגרת חיים, ללא עמידה ממושכת לפני שניגשים לטיפול תרופתי וניתוחי שמלווה בסיכונים.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
מהו דורבן ואיך אפשר לטפל בו ?
טיפול משולב להקלה בכאב

טיפול משולב להקלת כאב

טיפול משולב – דיקור סיני עם פולסים אלקטרו מגנטיים להקלת כאבים בעשורים האחרונים המודעות לאורח חיים בריא ופעילות גופנים הולכת וגוברת, יותר ויותר אנשים מפתחים שגרת חיים ספורטיבית המשלבת פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע. בשגרת

להמשך קריאה >
כאבים ומתיחות במפשעה

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה ואיך מטפלים?

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה? ואיך אפשר לטפל באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים מתיחת המפשעה הינה אחת מהפציעות השכיחות ביותר בקרב ספורטאים, למשל בכדורגל – מתיחות במפשעה מהוות בין 11% ל- 16% מכלל הפציעות. מתיחת המפשעה

להמשך קריאה >
גלילה למעלה
PainFree Logo

הזמנה לעיתונאים:

חברת PAIN-free שמחה להזמינך להכרות עם טכנולוגיה מהמתקדמות
בעולם לטיפול ושיקום באמצעות פולסים אלקטרומגנטיים. הטיפול אושר
ע"י ה-FDA

האירוע יתקיים ב-21.6.21 בשעה 11:00 בפריימדיקל,
גילדסגיים 4 פינת קציר, רמת גן
צמוד לתל השומר, עם חניה צמודה
באירוע יציגו את הטכנולוגיה-
• נועם עזרא – יו"ר האגודה לרפואה סינית
• צביקה שנקר – מעסה רפואי ומומחה לריפוי בפולסים
אלקטרומגנטיים, אשר יספר את סיפור חייו.
במהלך האירוע יוצגו מאמרים חדשניים מטעם אוניברסיטת אוקספורד, על
יעילות הטיפול. לאחר האירוע כל מוזמן יקבל טיפול ייחודי, בתיאום,
להנאתו.
נשמח לראותכם!

דילוג לתוכן