מהי אוסטאופתיה ואיך אפשר לשלב אותה עם טיפול PEMT ?

אוסטאופתיה היא שיטת רפואה אלטרנטיבית, העוסקת בעיסוי ובמניפולציה ידנית של שרירים ועצמות. על פי נתוני האיגוד האמריקאי לאוסטאופתיה, טיפול במניפולציות נחשב למרכיב אחד בשיטה זו, והיא ניתנת לשימוש בתוספת תרופות, שיקום, ניתוחים, וכן עם טיפולי PEMT – שדה אלקטרו מגנטי פועם.

שדה אלקטרו מגנטי פועם PEMT

גופנו, הוא מערכת של תאים טעונים במטען חשמלי, אותות חשמליים עוברים דרך העצבים, ומפעילים את הרקמות. כאשר איבר או רקמה ניזוקים, עקב תהליך דלקתי ממושך, פציעה או ניתוח, הפעילות החשמלית בחלק מהתאים באזור, נפגעת ויוצאת מאיזון. במצב זה, התאים אינם מסוגלים לתפקד בצורה יעילה, הם אינם מגיבים לגירויים של הגוף, ולכן מפריעים לתקן את הנזק שנוצר.

PEMT – עוזר להחלמה במגוון בעיות

פולסים אלקטרו מגנטיים חלשים, הניתנים כטיפול, אינם גורמים לשינויים בגוף האדם ובטוחים לחלוטין לשימוש. פולסים אלו המחקים שדות חשמליים, הנוצרים בגופינו באופן טבעי, בזמן פעילות פיזית שגרתית, מטפלים במגוון רחב של בעיות אורתופדיות ונוירולוגיות. לפי מחקרים שנערכו, השימוש ב- PEMT, מועיל במקרים רבים, כגון: איחוי שברים, איחוי פצעים, טיפול בדחיית שתלים, סכרת, התקפי לב ושבץ. ממצאים מוקדמים, מרמזים גם על האפשרות, לטיפול בגידולים סרטניים.

אוסטאופתיה בשילוב PEMT

לאוסטאופתיה 4 עקרונות, המשתלבים היטב בשיטת הטיפול של פולסים אלקטרו מגנטיים:

  • הגוף פועל כיחידה משולבת של נפש, גוף ורוח.
  • לגוף מנגנונים לוויסות עצמי, בעלי יכולת להגן, לתקן וכן לבנות מחדש את עצמו.
  • המבנה והתפקוד קשורים זה בזה.
  • טיפול רציונלי, מבוסס על התחשבות, בשלושת העקרונות הראשונים.

 

שתי שיטות טיפול אלו: אוסטאופתיה וכן PEMT, מעודדות את יכולת הריפוי של הגוף, ואת החזרתו לתפקוד תקין. שתי השיטות משתלבות יחד, ומשלימות האחת את השנייה. באוסטאופתיה, קיימות טכניקות שנועדו להפחית ואף לחסל, את המכשולים המעכבים תפקוד תקין. באופן זה, מנגנון הריפוי העצמי של הגוף שב לתפקד, ומשיב את האדם לבריאות. באופן דומה, פועלת גם שיטת ה- PEMT, שבה הפולסים האלקטרו מגנטיים הניתנים לגוף, מעודדים את שיקום התאים, וחילוף החומרים בתאים, חוזר לרמתו הנורמלית.

אופן הטיפול המשולב

לכל בעיה או איבר יש פרוטוקול טיפול מותאם. השדה האלקטרו מגנטי שמייצר המכשיר, מופעל ומופסק, כלומר פועם בתדירות נמוכה יחסית. הטיפול משתנה בעוצמתו ובקצב פעימותיו, ומשפיע על התא, כך שהוא חוזר לפעילותו התקינה. את סלילי ה- PEMF מניחים במקור הבעיה, ותוך כדי הפולסים האלקטרו מגנטים, ניתן לבצע את העיסוי על פי שיטת האוסטאופתיה, במקום הכאב. ניתן גם לבצע את שני הטיפולים, במרווח זמן, לדוגמה: להתחיל עם ה- PEMF ולהמשיך באוסטאופתיה.

מספר הטיפולים הנדרש

מספר הטיפולים הנדרש, תלוי באופי הבעיה, היקף הנזק וגורמים נוספים, הקשורים במטופל עצמו, כגון גילו של המטופל. כאשר מדובר בבעיה כרונית, ובאדם מבוגר, סידרה של 10 או 15 מפגשים, של בין חצי שעה בממוצע – מספיקים.

הטיפול בטוח

הטיפול באמצעות שדה אלקטרו מגנטי פועם ואוסטאופתיה, יעילים לטיפול במגוון כאבים, בעיות, ומחלות שונות. הטיפול באמצעות שדה אלקטרו מגנטי פועם, מאושר על ידי ה-  PDF האמריקאי, ומתאים כמעט לכל אחד, מלבד נשים בהריון ובעלי קוצב לב.

לסיכום

כאשר איבר או רקמה ניזוקים, עקב תהליך דלקתי ממושך, פציעה או ניתוח, הפעילות החשמלית בחלק מהתאים באזור, נפגעת ויוצאת מאיזון. שילוב השיטות: אוסטאופתיה וכן PEMT, מעודדות את יכולת הריפוי של הגוף, ואת החזרתו לתפקוד תקין. שתי השיטות, משתלבות ומשלימות האחת את השנייה, וניתן לבצע אותם בו זמנית או במרווח זמן.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
מהי אוסטאופתיה ואיך אפשר לשלב אותה עם טיפול PEMT?
טיפול משולב להקלה בכאב

טיפול משולב להקלת כאב

טיפול משולב – דיקור סיני עם פולסים אלקטרו מגנטיים להקלת כאבים בעשורים האחרונים המודעות לאורח חיים בריא ופעילות גופנים הולכת וגוברת, יותר ויותר אנשים מפתחים שגרת חיים ספורטיבית המשלבת פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע. בשגרת

להמשך קריאה >
כאבים ומתיחות במפשעה

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה ואיך מטפלים?

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה? ואיך אפשר לטפל באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים מתיחת המפשעה הינה אחת מהפציעות השכיחות ביותר בקרב ספורטאים, למשל בכדורגל – מתיחות במפשעה מהוות בין 11% ל- 16% מכלל הפציעות. מתיחת המפשעה

להמשך קריאה >
גלילה למעלה
PainFree Logo

הזמנה לעיתונאים:

חברת PAIN-free שמחה להזמינך להכרות עם טכנולוגיה מהמתקדמות
בעולם לטיפול ושיקום באמצעות פולסים אלקטרומגנטיים. הטיפול אושר
ע"י ה-FDA

האירוע יתקיים ב-21.6.21 בשעה 11:00 בפריימדיקל,
גילדסגיים 4 פינת קציר, רמת גן
צמוד לתל השומר, עם חניה צמודה
באירוע יציגו את הטכנולוגיה-
• נועם עזרא – יו"ר האגודה לרפואה סינית
• צביקה שנקר – מעסה רפואי ומומחה לריפוי בפולסים
אלקטרומגנטיים, אשר יספר את סיפור חייו.
במהלך האירוע יוצגו מאמרים חדשניים מטעם אוניברסיטת אוקספורד, על
יעילות הטיפול. לאחר האירוע כל מוזמן יקבל טיפול ייחודי, בתיאום,
להנאתו.
נשמח לראותכם!

דילוג לתוכן