מאמר שפורסם במאי 2022 באחד המגזינים הנחשבים
Journal of pain

מהי אוסטאופתיה ואיך אפשר לשלב אותה עם טיפול PEMT

מהי אוסטאופתיה ואיך אפשר לשלב אותה עם טיפול PEMT ?

אוסטאופתיה היא שיטת רפואה אלטרנטיבית, העוסקת בעיסוי ובמניפולציה ידנית של שרירים ועצמות. על פי נתוני האיגוד האמריקאי לאוסטאופתיה, טיפול במניפולציות נחשב למרכיב אחד בשיטה זו, והיא ניתנת לשימוש בתוספת תרופות, שיקום, ניתוחים, וכן עם טיפולי PEMT – שדה אלקטרו מגנטי פועם.

שדה אלקטרו מגנטי פועם PEMT

גופנו, הוא מערכת של תאים טעונים במטען חשמלי, אותות חשמליים עוברים דרך העצבים, ומפעילים את הרקמות. כאשר איבר או רקמה ניזוקים, עקב תהליך דלקתי ממושך, פציעה או ניתוח, הפעילות החשמלית בחלק מהתאים באזור, נפגעת ויוצאת מאיזון. במצב זה, התאים אינם מסוגלים לתפקד בצורה יעילה, הם אינם מגיבים לגירויים של הגוף, ולכן מפריעים לתקן את הנזק שנוצר.

PEMT – עוזר להחלמה במגוון בעיות

פולסים אלקטרו מגנטיים חלשים, הניתנים כטיפול, אינם גורמים לשינויים בגוף האדם ובטוחים לחלוטין לשימוש. פולסים אלו המחקים שדות חשמליים, הנוצרים בגופינו באופן טבעי, בזמן פעילות פיזית שגרתית, מטפלים במגוון רחב של בעיות אורתופדיות ונוירולוגיות. לפי מחקרים שנערכו, השימוש ב- PEMT, מועיל במקרים רבים, כגון: איחוי שברים, איחוי פצעים, טיפול בדחיית שתלים, סכרת, התקפי לב ושבץ. ממצאים מוקדמים, מרמזים גם על האפשרות, לטיפול בגידולים סרטניים.

אוסטאופתיה בשילוב PEMT

לאוסטאופתיה 4 עקרונות, המשתלבים היטב בשיטת הטיפול של פולסים אלקטרו מגנטיים:

  • הגוף פועל כיחידה משולבת של נפש, גוף ורוח.
  • לגוף מנגנונים לוויסות עצמי, בעלי יכולת להגן, לתקן וכן לבנות מחדש את עצמו.
  • המבנה והתפקוד קשורים זה בזה.
  • טיפול רציונלי, מבוסס על התחשבות, בשלושת העקרונות הראשונים.

 

שתי שיטות טיפול אלו: אוסטאופתיה וכן PEMT, מעודדות את יכולת הריפוי של הגוף, ואת החזרתו לתפקוד תקין. שתי השיטות משתלבות יחד, ומשלימות האחת את השנייה. באוסטאופתיה, קיימות טכניקות שנועדו להפחית ואף לחסל, את המכשולים המעכבים תפקוד תקין. באופן זה, מנגנון הריפוי העצמי של הגוף שב לתפקד, ומשיב את האדם לבריאות. באופן דומה, פועלת גם שיטת ה- PEMT, שבה הפולסים האלקטרו מגנטיים הניתנים לגוף, מעודדים את שיקום התאים, וחילוף החומרים בתאים, חוזר לרמתו הנורמלית.

אופן הטיפול המשולב

לכל בעיה או איבר יש פרוטוקול טיפול מותאם. השדה האלקטרו מגנטי שמייצר המכשיר, מופעל ומופסק, כלומר פועם בתדירות נמוכה יחסית. הטיפול משתנה בעוצמתו ובקצב פעימותיו, ומשפיע על התא, כך שהוא חוזר לפעילותו התקינה. את סלילי ה- PEMF מניחים במקור הבעיה, ותוך כדי הפולסים האלקטרו מגנטים, ניתן לבצע את העיסוי על פי שיטת האוסטאופתיה, במקום הכאב. ניתן גם לבצע את שני הטיפולים, במרווח זמן, לדוגמה: להתחיל עם ה- PEMF ולהמשיך באוסטאופתיה.

מספר הטיפולים הנדרש

מספר הטיפולים הנדרש, תלוי באופי הבעיה, היקף הנזק וגורמים נוספים, הקשורים במטופל עצמו, כגון גילו של המטופל. כאשר מדובר בבעיה כרונית, ובאדם מבוגר, סידרה של 10 או 15 מפגשים, של בין חצי שעה בממוצע – מספיקים.

הטיפול בטוח

הטיפול באמצעות שדה אלקטרו מגנטי פועם ואוסטאופתיה, יעילים לטיפול במגוון כאבים, בעיות, ומחלות שונות. הטיפול באמצעות שדה אלקטרו מגנטי פועם, מאושר על ידי ה-  PDF האמריקאי, ומתאים כמעט לכל אחד, מלבד נשים בהריון ובעלי קוצב לב.

לסיכום

כאשר איבר או רקמה ניזוקים, עקב תהליך דלקתי ממושך, פציעה או ניתוח, הפעילות החשמלית בחלק מהתאים באזור, נפגעת ויוצאת מאיזון. שילוב השיטות: אוסטאופתיה וכן PEMT, מעודדות את יכולת הריפוי של הגוף, ואת החזרתו לתפקוד תקין. שתי השיטות, משתלבות ומשלימות האחת את השנייה, וניתן לבצע אותם בו זמנית או במרווח זמן.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
מהי אוסטאופתיה ואיך אפשר לשלב אותה עם טיפול PEMT?

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה.

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי,

להמשך קריאה >

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים על כאב, מוגבלות, חרדה, דיכאון ואיכות חיים בחולים עם פריצת דיסק צווארי.     מחקר אקראי מבוקר מאמר זה צוטט על ידי מאמרים אחרים ב-PMC. תַקצִיר רקע/מטרה במחקר זה, חקרו

להמשך קריאה >

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית רקע כללי דיסמנוריאה ראשונית היא כאבי מחזור נפוצים שחוזרים על עצמם ואינם נובעים ממחלות אחרות ומהווה גורם שכיח לתשישות ואיבוד ימי עבודה/ לימודים מַטָרָה

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
השוואה בין טיפולים שרירים

השוואה בין 2 שיטות טיפול לא פולשני בין גירוי חשמלי דרך עור לגירוי שדה אלקטרומגנטי פועם כתחליף לדיקור ידני פולשני תַקצִיר מטרת מחקר זה הייתה

גלילה למעלה דילוג לתוכן