השימוש בשדות אלקטרומגנטיים פועמים בשילוב עם אקופונקטורה דיסטלית (דיקור סיני מרוחק)

מאת: אופיר שגב פרימן

שימוש בשדות מגנטיים רוטטים בעלי עוצמה נמוכה בשילוב של אקופונקטורה (דיקור נוירולוגי) הוא כלי רב עוצמה לטיפול בבעיות אורטופדיות, כאבי מפרקים ותופעות נוירולוגיות שונות. 

במאמר זה נסקור כיצד שתי תרפיות טיפוליות אלו משתלבות היטב בקליניקה וכיצד הן מעצימות אחת את השנייה בטיפול במצבי כאב כרוניים.

מה זה טיפול בפולסים אלקטרומגנטיים פועמים ?

טיפול זה התהווה בשנות השישים בגלל הצורך לרפא שברים שלא החלימו במהירות רבה יותר.

השימוש במרכזים רפואיים – שיקומיים באירופה בטכנולוגיה היה באמצעות מעין מכשירי MRI קטנים שהצמידו אותם לשבר (בעיקר באיזורי הרגליים והידיים).

טכנולוגית הטיפול, הנקראת בשם PEMT ,pulsed electromagnetic therapy העושה שימוש בשדה אלקטרומגנטי פועם, אושרה על ידי ארגון ה-FDA האמריקאי לטיפול במספר סוגים של כאבים כרוניים לפני למעלה מעשרים וחמש שנה.

הטיפול מתבצע על ידי הנחת הסלילים (כוהלים) של השדה המגנטי על הרקמה הפגועה או המפרק הפגוע. יחידת מחשב שבה צרובים תוכניות (שהורכבו על סמך מחקרים שבוצעו) משדרת את הפעימות לשדה המגנטי ולכן השיטה מכונה גם בשם "שדות אלקטרומגנטיים רוטטים". 

כיצד משפיעים שדות אלקטרומגנטיים על הפעילות התוך – תאית ?

גופנו הוא אוסף של תאים אשר טעונים במיטען חשמלי. אותות חשמליים עוברים דרך העצבים ומפעילים סדרה של פעולות כימיות בתאים, המעודדות הכנסה של חומרים מזינים  אל תוך התא והפרשה של טוקסינים (רעלנים) מחוץ לתא אל זרם הדם.

כאשר איבר או רקמה נפגעים וניזוקים עקב תהליך דלקתי ממושך, טראומה או ניתוח, הפעילות החשמלית בחלק מהתאים באזור נפגעת ויוצאת מאיזון.

טיפול בשדות אלקטרו-מגנטיים גורם להשפעה על ממברנת התא ועל פעילות אברוני הנשימה של התאים ובכך עוזרים לשקם את הפעילות בתאים ולעודד את פעולת הריפוי הטבעית של התא.

מהו דיקור נוירולוגי מרוחק ?

בשיטת דיקור זו, האיזור הבעייתי או הרקמה הבעייתית (למשל כתף, ברך או גב) אינם מדוקרים באופן מקומי. על מנת לעודד את יכולת הריפוי של הרקמה המדקר בוחר נקודות במקומות אחרים בגוף שמדמים או משקפים את האיזור הפגוע.

כך, למשל, בעייה בכתף תטופל על ידי דיקור איזור הקרסול ברגל הנגדית.
כאב בברך יטופל על ידי דיקור המרפק הנגדית.

בעקבות הכנסת המחטים קליפת המוח מעודדת הפרשת חומרים כגון אנדורפינים (משככי כאבים טבעיים), נוצרת זרימת דם מואצת השולחת נוטריאנטים (חומרים מזינים) וחמצן רב לאיזור הפגוע ובלוטת יותרת הכליה מפרישה קורטיקו-סטרואידים טבעיים, שפועלים כחומרים אנטי-דלקתיים המגיעים בזרם הדם אל המפרק / האיזור הפגוע.

כיצד טיפול בפולסים אלקטרומגנטיים משתלב עם הדיקור המרוחק ?

לשתי התרפיות השפעות דומות על הרקמות הפגועות ולכן הן מעצימות את הטיפול בבעיות כאב. עם זאת לכל אחת מהן השפעה ייחודית שלא קיימת אצל השנייה.

הטיפול בשדה מגנטי פועם מאיץ את חילוף החומרים בתוך ממברנות (קרומי) התאים, יוצר זרימת דם חזקה אשר גורם להובלת חומרים מזינים אל תוך התאים ומעודד הובלה של חמצן אל הרקמה הפגועה על ידי סידור מחדש של כדוריות הדם האדומות (שנושאות חמצן על גבי מולקולת ההמוגלובין).

עם זאת, השפעת הטיפול היא בדרך כלל יותר מקומית, ותטפל נקודתית ברקמה פגועה.

בדיקור יש לנו אפשרות להשפיע מערכתית על פעילות פיזיולוגית של מערכת העצבים המרכזית ולגרום לגוף לעבור ממצב תעוקתי של מתח וסטרס (מערכת סימפתטית דומיננטית) למצב נינוח יותר המכונה מצב פרה-סימפתטית.

לעומת זאת, היתרון של השדות המגנטיים הוא בחדירה עמוקה לרקמות שנמצאות בעומק הגוף ויכולתם לטפל בדלקות או איחוי של רקמות אלו.

כיצד מתבצע הטיפול ? 

מאחר שהדיקור הנוירולוגי הוא מרוחק, סדר הפעולות הנכון הוא דיקור מרוחק שמעודד זרימת דם חזקה אל האיזור הפגוע, שמביאה איתה חומרים מזינים והשפעה אנטי דלקתית ולאחר מכן הנחת הסלילים של השדה המגנטי על הרקמה הפגועה.

השילוב המיוחד מחזיר את התפקוד הנורמלי של רקמות הגוף, מרפה את השרירים ובכך מוריד לחץ נוירו-וסקולרי (לחץ על עצבים וכלי דם שגורם לחוסר אספקת חמצן לרקמות השונות) ומזרז את זמן ההחלמה בבעיות כאב שונות.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
השימוש בשדות אלקטרומגנטיים פועמים בשילוב עם אקופונקטורה דיסטלית (דיקור סיני מרוחק)
טיפול משולב להקלה בכאב

טיפול משולב להקלת כאב

טיפול משולב – דיקור סיני עם פולסים אלקטרו מגנטיים להקלת כאבים בעשורים האחרונים המודעות לאורח חיים בריא ופעילות גופנים הולכת וגוברת, יותר ויותר אנשים מפתחים שגרת חיים ספורטיבית המשלבת פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע. בשגרת

להמשך קריאה >
כאבים ומתיחות במפשעה

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה ואיך מטפלים?

ממה נגרמים כאבים ומתיחות במפשעה? ואיך אפשר לטפל באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים מתיחת המפשעה הינה אחת מהפציעות השכיחות ביותר בקרב ספורטאים, למשל בכדורגל – מתיחות במפשעה מהוות בין 11% ל- 16% מכלל הפציעות. מתיחת המפשעה

להמשך קריאה >
גלילה למעלה
PainFree Logo

הזמנה לעיתונאים:

חברת PAIN-free שמחה להזמינך להכרות עם טכנולוגיה מהמתקדמות
בעולם לטיפול ושיקום באמצעות פולסים אלקטרומגנטיים. הטיפול אושר
ע"י ה-FDA

האירוע יתקיים ב-21.6.21 בשעה 11:00 בפריימדיקל,
גילדסגיים 4 פינת קציר, רמת גן
צמוד לתל השומר, עם חניה צמודה
באירוע יציגו את הטכנולוגיה-
• נועם עזרא – יו"ר האגודה לרפואה סינית
• צביקה שנקר – מעסה רפואי ומומחה לריפוי בפולסים
אלקטרומגנטיים, אשר יספר את סיפור חייו.
במהלך האירוע יוצגו מאמרים חדשניים מטעם אוניברסיטת אוקספורד, על
יעילות הטיפול. לאחר האירוע כל מוזמן יקבל טיפול ייחודי, בתיאום,
להנאתו.
נשמח לראותכם!

דילוג לתוכן