מאמר שפורסם במאי 2022 באחד המגזינים הנחשבים
Journal of pain

טיפול משולב להקלה בכאב

טיפול משולב - דיקור סיני עם פולסים אלקטרו מגנטיים להקלת כאבים

בעשורים האחרונים המודעות לאורח חיים בריא ופעילות גופנים הולכת וגוברת, יותר ויותר אנשים מפתחים שגרת חיים ספורטיבית המשלבת פעילות ספורטיבית על בסיס קבוע. בשגרת פעילות ספורטיבית מן המתבקש שהפעילות תגבר ותגבר ככל שאנו מתחזקים, אך לפעמים אנו מתגברים את רמת הפעילות שלו עוד לפני שהגוף שלנו מוכן לכך. הגברת רמת הפעילות הגופנית באי סנכרון יחד עם גופנו עלולה לגרום לבעיות מתפתחות בגופנו, למשל דלקות וכאבים.

בטח כבר שמעתם על שיטות הטיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים ועל שיטות טיפול הדיקור הסיני, אך בטח תופתעו לשמוע ששילובם ביחד הוא אחד מהשילובים האפקטיביים ביותר לבעיות כאב ונוירולוגיה, במאמר זה נסביר בקצרה על כל אחד מהטיפולים בנפרד ונציג את האפקטיביות שלהם בשילוב יחד.

טיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים

שיטת הטיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים הינה שיטה המאושרת על ידי ה – FDA האמריקאי ופועלת על השדה האלקטרו מגנטי הקיים מסביב ובתוך כל תא ותא בגופנו, הפולסים האלקטרו מגנטים המשתנים מחזירים את האיזון לשדות האלקטרו מגנטיים הנמצאים בתוך ומסביב לכל תא ומשפרים בהם את זרימת הדם ויכולת החמצן להגיע לרקמות הגוף בצורה קלה וטובה יותר.

הטיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים נמצא יעיל מאוד לטיפול בכאבים נקודתיים אך נמצא בעל יתרונות רבים על שלל תחומים בגופנו בצורה עקיפה. למשל, הטיפול נמצא יעיל בשיפור הזיכרון, שיפור בתפקוד מערכת העיכול, חיזוק מהערכת החיסונית, תרומה לשינה טובה בלילות, יצירת מצב רוח טוב באופן כללי, שיפור הראייה ועוד.

הטיפול בנוי מבחינה טכנולוגית כמתאים לכל הגילאים, אך ייתכן ומרפאות מסוימות המטופלות בשיטה זו מגבילות את תחום הגילאים שלהם הן מעניקות טיפול.

טיפול באמצעות דיקור סיני להקלה בכאב

מטרת הטיפול באמצעות דיקור סיני היא להפעיל לחץ על נקודות ספציפיות בגופנו, כדי להשפיע על החסימות בזרימת הצ'י ולשחרר אותן. זרימת הצ'י הינה זרימת אנרגיית החיים הזורמת בתעלות קבועות לאורך ולרוחב גופנו, לתעלות אלו קוראים גם מרידיאניים. לפי תאוריה זו, במצב בריאות מושלם זרימת הצ'י הינה חופשית ומשוחררות לכל אורך ורוחב הגוף וחסימה במרידיאניים יכולה להתבטא בכאבים או במחלות אחרות.

הדיקור הסיני הניח את שורשיו עוד לפני 2,500 שנים ויש הטוענים שעוד לפני, מאז ועד הים הפך הדיקור לאחד מהטיפולים הפופולריים ביותר וטיפול בכאבים והמזוהה ביותר עם הרפואה הסינים המסורתית, בעשורים האחרונים יעילותו ללא ספק הוכחה גם במחקרים אקדמיים מערביים.

במהלך הטיפול ישאל המטופל על מקור כאביו והרגשתו הכללית על מנת לאבחן את מקור הכאב וצורת הטיפול שבה צריך לנהוג כלפיו, במהלך הטיפול מתבצע הדיקור בעזרת מחטים דקות מאוד, פעולה זו לא כואבת כלל ומשרה רוגע ושלווה במטופל, המעולה יוצרת לחץ על נקודות ספציפיות לתהליך הריפוי באזורים שונים בגוף.

הטיפול בדיקור סיני יחד להיות טיפול יחיד ויכול להידרש סדרת טיפולים לפי הנדרש, אך אין ספק שהרגשת השיפור תורגש כבר לאחר הטיפול הראשון.

שילובם של השיטות

אין ספק שכל שיטה בפניי עצמה בעלת יתרונות מדהימים ביחס לשיטות אחרות ומוכחת כיעילה ביותר, אך בעשור האחרון לאחר מחקר ואין-ספור טיפולים הוכח שהשילוב של שני השיטות יחדיו בסדרת טיפולים אחת מגבירה יעילותם מבנפרד ומשפרת את הדרך לפתרון הבעיה פלאים. בעיקר בעולם המודרני בו נהוג לגשת לטיפול תרופתי וטיפול ניתוחי שלפעמים בעל השלכות, להשיג תוצאות בלתי רגילות משילוב שתי שיטות אלו, משתלם ומומלץ מאוד.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
טיפול משולב להקלת כאב

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה.

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי,

להמשך קריאה >

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים על כאב, מוגבלות, חרדה, דיכאון ואיכות חיים בחולים עם פריצת דיסק צווארי.     מחקר אקראי מבוקר מאמר זה צוטט על ידי מאמרים אחרים ב-PMC. תַקצִיר רקע/מטרה במחקר זה, חקרו

להמשך קריאה >

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית רקע כללי דיסמנוריאה ראשונית היא כאבי מחזור נפוצים שחוזרים על עצמם ואינם נובעים ממחלות אחרות ומהווה גורם שכיח לתשישות ואיבוד ימי עבודה/ לימודים מַטָרָה

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
השוואה בין טיפולים שרירים

השוואה בין 2 שיטות טיפול לא פולשני בין גירוי חשמלי דרך עור לגירוי שדה אלקטרומגנטי פועם כתחליף לדיקור ידני פולשני תַקצִיר מטרת מחקר זה הייתה

גלילה למעלה דילוג לתוכן