מאמר שפורסם במאי 2022 באחד המגזינים הנחשבים
Journal of pain

תמונה של טריגר פינגר

טריגר פינגר, מה זה בדיוק ומה גורם לכך?

קרה לכם בעבר שניסיתם לכופף את אחת או יותר מאצבעות כף היד והתקשיתם לבצע את הפעולה הפשוטה הזו בגלל שחשתם נוקשות או כאבים באצבע?
אם עניתם בחיוב על השאלה הזו, סביר להניח שאתם סובלים מתופעה רפואית שנקראת "טריגר פינגר".
אם זהו אכן המצב, כדאי שתפנו לרופא מומחה בהקדם כדי שיאבחן את המצב הרפואי שלכם ויסביר לכם אודות אפשרויות הטיפול השונות לטיפול בתופעה.

טריגר פינגר נקראת בעברית "אצבע ההדק". התופעה זכתה לשם זה משום שכאשר מתבצע מאמץ לשחרר את האצבע הנוקשה היא קופצת כמו אחרי לחיצה על ההדק בנשק.
בשורות הבאות יובא עבורכם המידע אודות תופעת טריגר פינגר, יפורט מה גורם לתופעה להתרחש ויובאו פרטים נוספים שחשוב שתדעו בנושא.

מה זה בדיוק טריגר פינגר?

טריגר פינגר זוהי תסמונת כאב שעשויה להתפתח באצבע אחת או יותר מאצבעות כף היד. אלו שחווים את תסמונת זו סובלים מהיתפסות או מנעילה של האצבע. כלומר, זהו מצב שבו האצבע "נתקעת" ואין אפשרות להזיז אותה קדימה ואחורה או לצדדים. אם לא חוויתם את התחושה הזו מעולם, אתם יכולים לדמיין מצב שבו התבצע גיבוס על האצבע שלכם באמצעות גבס החל מהחיבור שלה אל כריות כף היד ועד הציפורן. במצב זה, האצבע תהיה קשה ולא ניתן יהיה להזיז אותה כלל. זו ההרגשה שחווים אנשים שסובלים מתופעת טריגר פינגר.

מה גורם לתופעה זו להתרחש? ומה ההשלכות שלה?

טריגר פינגר נובעת ממצב של היצרות התעלה שדרכה עוברים הגידים שאחראיים על כיפוף אצבעות כף היד או מההתעבות של הגידים. במילים אחרות, תופעת טריגר פינגר מתרחשת בעקבות תהליך דלקתי שגורם ל"תפיסה" של האצבע בזמן ניסיון כיפוף ויישור. לאחר שתופעת טריגר פינגר מתרחשת, ישנה אספקה דלה של דם לגיד שמחבר בין השריר לעצם. מצב זה מוביל לקושי של הגיד להתחדש והוא עשוי להיפצע. בעקבות כך נוצר קושי לרפא אותו. הסובלים מתופעה זו חווים ברוב המקרים כאבים ונפיחות בכף היד כולה או רק באצבעות שאותם הם מתקשים לכופף וליישר. ללא טיפול מתאים בתופעה, היא עשויה להחמיר עם הזמן. במקרים מסוימים, ללא טיפול הולם, האצבעות הפגומות יכולות להגיע למצב שבו לא ניתן להזיז אותם כלל.

מי עשוי לסבול מתופעת טריגר פינגר? וכיצד ניתן לטפל בתופעה

טריגר פינגר זוהי תופעה נפוצה בקרב בני 40 ומעלה. בעת הגעה אל גורם רפואי מוסמך, הסובלים מתופעה זו עשויים לקבל מרשם לתרופות אנטי דלקתיות ו\או סטרואידים שיוזרקו אל האזורים הפגועים בכדי להביא להקלה בכאב.
בחלק מהמקרים, התסמינים של טריגר פינגר חולפים כלא היו תוך כמה ימים או תוך כמה שבועות ללא קבלת טיפול רפואי.
למרות זאת, חשוב להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך כדי לבדוק האם אכן מדובר בטריגר פינגר כדי לטפל בבעיה.
לעיתים ישנו צורך לבצע ניתוח בכף היד כדי לטפל בתופעה באופן הטוב ביותר.
במצבים מסוימים, רופאים אורתופדים מומחים עשויים להציע למטופלים שלהם לערוך ניתוח בכף היד. הסיבה לכך היא שניתוח זה נחשב לפתרון יעיל שמסייע לאלו שהגיעו למצב חמור מאוד של טריגר פינגר.

אפשרות טיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים

חשוב לציין זאת שוב, אם אתם סובלים מהתופעה (גם אם זו קרתה וחלפה מאליה) כדאי שתפנו בהקדם האפשרי אל גורם רפואי מוסמך לבירור מעמיק כדי שתוכלו לקבל טיפול הולם שיסייע להפחית את הסבל ויאפשר לכם לחזור לשגרה מהר ככל הניתן. מומלץ מאוד לשקול טיפול באמצעות פולסים אלקטרו מגנטיים מבית PainFree, טיפול בפולסים אלקטרו מגנטיים  נמצא יעיל במחקרים רבים להקלה בכאב ושיקום.

לשיחת ייעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים או חייגו 073-3808899

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
טריגר פינגר מה זה בדיוק ומה גורם לכך?

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה.

למעלה מ 600 פציינטים עם שחיקות סחוס בעיקר בברכיים הקלה ניכרת בכאב ובטווח תנועה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי,

להמשך קריאה >

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים

יעילות של שדות אלקטרומגנטיים פועמים על כאב, מוגבלות, חרדה, דיכאון ואיכות חיים בחולים עם פריצת דיסק צווארי.     מחקר אקראי מבוקר מאמר זה צוטט על ידי מאמרים אחרים ב-PMC. תַקצִיר רקע/מטרה במחקר זה, חקרו

להמשך קריאה >

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית

השפעת שדה אלקטרומגנטי פועם על כאבי מחזור בנשים עם דיסמנוריה ראשונית רקע כללי דיסמנוריאה ראשונית היא כאבי מחזור נפוצים שחוזרים על עצמם ואינם נובעים ממחלות אחרות ומהווה גורם שכיח לתשישות ואיבוד ימי עבודה/ לימודים מַטָרָה

להמשך קריאה >
שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים
השוואה בין טיפולים שרירים

השוואה בין 2 שיטות טיפול לא פולשני בין גירוי חשמלי דרך עור לגירוי שדה אלקטרומגנטי פועם כתחליף לדיקור ידני פולשני תַקצִיר מטרת מחקר זה הייתה

גלילה למעלה דילוג לתוכן